Zuckerberg Trumpnál tett látogatása során a közös együttműködés lehetőségeiről folytattak eszmecserét. A találkozó célja, hogy feltérképezzék, miként tudnák összehangolni erőfeszítéseiket a digitális térben. A megbeszélés során a technológiai fejlődés és

Bár az előző elnöki ciklus végén a két figura közötti viszony rendkívül feszültté vált, most úgy tűnik, hogy mind Donald Trump, mind Mark Zuckerberg hajlandó lenne egy új kezdetre, és megpróbálnák elfelejteni a múlt sérelmeit. Ezt támasztja alá, hogy Zuckerberg, aki a Meta irányításáért is felel, a hét elején látogatást tett Trumpnál, a Mar-a-Lagó-i rezidenciáján, miután Trump visszatért a Fehér Házba. Az Independent értesülései szerint ezt mindkét fél megerősítette, ami azt jelzi, hogy a jövőbeni együttműködés lehetősége már nem csupán álom.
Már hétfőn felröppentek az első sajtóhírek, miszerint Zuckerberget látták Mar-a-Lagóra érkezni, de a látogatás mögött húzódó konkrét okokról eddig nem érkezett hivatalos információ. Most azonban Stephen Miller, Trump leendő helyettes kabinetfőnöke a Fox Newsnak nyilatkozott, és...
Mark Zuckerberg határozottan megfogalmazta azon szándékát, hogy aktív támogatója és részese kíván lenni annak a változásnak, amelyet Donald Trump reformmozgalma elindított, nemcsak az Egyesült Államokban, hanem világszerte is.
Miller megjegyezte, hogy nem Zuckerberg az első befolyásos üzleti vezető, aki "megértette, hogy Trump "a változás és a jólét ügynöke", ennek tudatában pedig ezek a vezetők mind részesei és támogatói akarnak lenni a változásnak, ami végeredményben odavezet majd, hogy az amerikai gazdaság újra felvirágzik, ezzel együtt pedig az Egyesült Államok újra a legerősebb, leggazdagabb és legszabadabb nemzet lehet a bolygón.
A Meta képviselői megerősítették, hogy valóban zajlott egy találkozó, amelyről egy hivatalos közleményben számoltak be. Ebben az állásfoglalásban hangsúlyozták, hogy Zuckerberg kifejezte háláját, amiért lehetőséget kapott arra, hogy részt vegyen Trumppal a Mar-a-Lagón tartott vacsorán. Ezen az eseményen lehetősége nyílt arra is, hogy találkozzon olyan kiemelkedő személyiségekkel, akik várhatóan fontos szerepet töltenek be a második Trump-adminisztrációban.
"Ez a periódus kulcsfontosságú az amerikai innováció jövője szempontjából" - emelték ki a Meta képviselői. Trump oldaláról Miller a találkozóval kapcsolatban így fogalmazott: "Kíváncsian várjuk, hová vezet ez az együttműködés. Mark természetesen saját érdekeit képviseli, hiszen saját cége és programja van, de világosan jelezte, hogy elkötelezett Amerika nemzeti megújulása mellett Trump irányítása alatt."
Az álláspontok mostanra közelebb kerültek egymáshoz, különösen figyelembe véve, hogy néhány éve Zuckerberg kitiltotta Trumpot a Meta által üzemeltetett Facebookról és Instagramról. Ez a döntés a 2021 januári események után született, amikor Trump hívei – a leköszönő elnök hathatós támogatásával – megrohamozták a washingtoni Capitoliumot. Nem sokkal ezt megelőzően Trump a választások manipulálásával vádolta Zuckeberget, sőt, börtönbüntetéssel is fenyegette őt. Azonban idén a helyzet megváltozott: Trump békülékenyebb hangot ütött meg Zuckerberg irányába, és többször is kifejezte, hogy szimpatikus számára, hogy Zuckerberg "kimaradt" a 2024-es elnökválasztásból.
Ha Zuckerberg Trump mögé áll, az elméletileg azt jelentheti, hogy Trump mögött ott sorakozik a mainstream közösségi média jelentős része. Ezt különösen figyelembe kell venni, hiszen Elon Musk, aki a Twittert átnevezte X-re, már az újraválasztása előtt Trump egyik legelkötelezettebb támogatója volt. Korábban azonban nehezen hihetőnek tűnt, hogy Zuckerberg és Musk egy platformra lépjen, főleg emlékezve arra a heves vitára, amely tavaly zajlott közöttük a közösségi médiában. Volt olyan időszak, amikor már a fizikai összecsapás lehetősége is felmerült.
Miért vált Elon Musk az utóbbi hónapokban Donald Trump elkötelezett támogatójává? Erről a kérdésről részletesen olvashatsz az alábbi cikkünkben.