A vöröslő sziki varjúháj a vetőkártyák értelmezése szerint különleges jelentéssel bír. Ez a növény a termékenység és a bőség jelképe, amely figyelmeztet arra, hogy a megfelelő időben és helyen kell cselekednünk. Amikor a varjúháj vörös színben pompázik, a


Valószínűleg semmit, mindenesetre a székkutasi szikes gyepek most emiatt a növény miatt pompáznak vörösben.

A sziki varjúháj egy kicsiny, egyéves pozsgás növény, amely elsősorban a Kelet-mediterrán vidékein található. Ez a különleges növény a Földközi-tenger partvidékén, különösen a köves, tengerparti talajokon érzi magát a legjobban, ahol élénk zöld levelei és apró virágai a természet szépségét tükrözik.

Hazánkban a tiszántúli padkás szikes puszták egy különleges, védett növényfajjal büszkélkedhetnek. E ritka faj legjobban a vakszikes, fehér és kopár területeken fejlődik, ahol a környezeti viszonyok ideálisak számára. A legnagyobb és legélénkebb állományai a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságának területén találhatóak, ahol ez a különleges növényfaj virágzásának legszebb példáit mutatja.

A sziki varjúháj csíranövényei már az ősz beköszöntével megjelennek, ekkor még friss, élénk zöld árnyalatban pompáznak. A virágzás viszont csak a következő tavaszra várat magára, amikor a levelek gyönyörű vörös színbe borulnak. Ez a vibráló árnyalat a növény minden részén fellelhető: az apró, fehéres virágszirmok közepén is vöröses csíkok tündökölnek, és az ötösével csoportosuló tüszőtermések is hasonló pirosas színt öltenek.

Idén március 21-én a székkutasi Fecskési-mocsár szomszédságában figyelhettük meg a csíranövények látványos fejlődését, melynek során a hajtások és levelek élénk vörös árnyalatot öltöttek. Ezen az ürmös, szikes pusztarészen, ahol a ködvirágok fehér virágzata pompázik, a növények lenyűgöző megjelenése különösen szembetűnő volt.

A növény megtalálható a megzavart élőhelyeken, például a szikes talajon kialakult keréknyomokban is.

Related posts