Az Őrült nők ketrece című musical legutolsó előadására Alföldi Róbert rendezésében került sor.


A RaM-ArT színház nézőtere zsúfolásig megtelt az Őrült nők ketrece című musical utolsó előadásán. Alföldi Róbert rendezésében készült produkció most búcsúzik a hagyományos színházi keretek között, így a nézők egy igazán emlékezetes estének lehettek tanúi – számolt be róla az RTL Híradó.

A színdarab első bemutatójára 2014 nyarán került sor, ahol Stohl András és Hevér Gábor hozta életre a főszerepeket. Azóta is folyamatosan visszatérnek a színpadra, hogy megismertessék a nézőkkel a történetet, amely egy meleg pár varázslatos világába kalauzol. A cselekmény középpontjában egy éjszakai mulató áll, ahol az egyikük a helyszín transzvesztita sztárfellépőjeként ragyog, bemutatva a szórakozás és az önkifejezés sokszínűségét.

Egy karaktert szeretnék megformálni, függetlenül attól, hogy meleg férfi, nő, vagy egy férfi, aki női öltözetbe bújik. Számomra ez csupán külsőség, egy burkolat. A valódi lényeg azonban az, ami belül zajlik, az érzelmek, a gondolatok és a lélek mélysége. Az igazi identitás sokkal gazdagabb annál, mint amit a külsőségek képesek kifejezni.

- nyilatkozta a Híradónak Stohl András, aki hangsúlyozta, hogy...

Hevér Gábor kifejtette, hogy bár előre sejteni lehetett a fejleményeket, a valóságban való szembesülés mégiscsak kellemetlen érzéseket keltett bennük. A mű hatását illetően megosztotta, hogy akadt olyan néző, aki...

Elutasítóként lépett be, de a végén talán egy kicsit nyitottabban távozott. Szerintem ez a leglényegesebb változás.

Az alkotók véleménye szerint ez a produkció jóval több, mint csupán egy sikeres előadás. Az előadás hatására sokan bátorságot merítettek identitásuk felvállalásához, míg másokban a tolerancia szikráját gyújtotta meg. Zsedényi Balázs, a Kultúrbrigád producere hangsúlyozta, hogy fel sem merült a darab más helyszínen való bemutatása, és ajánlat sem érkezett erre vonatkozóan. Ennek következtében döntöttek a búcsúturné mellett. A társulat 15 évnyi aktív működés után zárja be kapuit, a független színházak egyre kilátástalanabbá váló anyagi körülményei miatt.

A Híradó által megkérdezett nézők között akadt olyan is, aki már több mint harmincszor élvezhette az előadást, melyet 11 év leforgása alatt összesen 480 alkalommal mutattak be. Az esemény során elérhetők voltak a produkció ikonikussá vált képével díszített bögrék és pólók, amelyeket a lelkes rajongók szívesen vásároltak meg emlékül. Az előadás végén a közönség vastapssal búcsúztatta a művészeket, így kifejezve elismerésüket és hálájukat.

Related posts