Márciusban az export- és importmennyiségünk is meghaladta az előző év azonos időszakának adatait.

Márciusban Magyarország külkereskedelmi terméktöbblete elérte az 1,8 milliárd eurót, ami 173 millió eurós javulást jelent az előző év azonos időszakához viszonyítva.
A 2024. márciusi adatokhoz viszonyítva a kivitel volumene 5%-kal, míg a behozatal volumene 6,4%-kal növekedett. A 2025. februári statisztikák alapján az export szezonálisan és munkanappal kiigazított volumene 0,3%-kal csökkent, míg az import 2,1%-kal emelkedett.
2025. márciusában a külkereskedelmi adatok alakulása figyelemre méltó volt. A kivitel értéke elérte a 13,4 milliárd eurót, ami körülbelül 5352 milliárd forintnak felel meg, míg a behozatal 11,6 milliárd euróra (4645 milliárd forint) rúgott. Az árszínvonal forintban mért változása a kivitel esetében 4,5, a behozatalnál pedig 2,7 százalékos emelkedést mutatott az előző év hasonló időszakához képest. A cserearány kedvező irányba, 1,8 százalékkal javult. Ezzel szemben a forint árfolyama az euróval szemben 1,1, míg a dollárral szemben 1,7 százalékkal gyengült.
A gépek és szállítóeszközök exportja 5,8%-kal, míg az importja 5,9%-kal bővült. Ezen árufőcsoport a kivitel terén 3,3%-os, a behozatal vonatkozásában pedig 2,7%-os mértékben járult hozzá a teljes kereskedelmi forgalom volumennövekedéséhez.
A feldolgozott termékek exportvolumene nem változott, importvolumene 2,6 százalékkal csökkent. A feldolgozott termékek árufőcsoport exportban nem befolyásolta a teljes kivitel volumenváltozását, az importban 1,0 százalékponttal visszafogta a teljes behozatal forgalomnövekedését.
Az energiahordozók exportvolumene 71%-kal, míg az importjuk 57%-kal emelkedett az előző évhez képest. Az exportoldalon tapasztalható 1,6%-os, míg az importoldalon realizált 4,2%-os bővülés jelentős hatással volt a teljes forgalom növekedésére.
Az élelmiszerek, italok és dohány termékek exportjának volumene 0,3%-kal, míg a behozatalé 8,1%-kal bővült. Ezen árufőcsoport által elért volumenváltozás az export terén nem gyakorolt jelentős hatást a teljes forgalom növekedésére, míg az import szegmensben 0,5 százalékpontos hozzájárulást biztosított a forgalom emelkedéséhez.
Az EU tagállamaiba irányuló kivitel volumene 3,2, az onnan érkező behozatalé 3,9 százalékkal nőtt. A termék-külkereskedelmi mérleg 191 millió euróval romlott, 1,6 milliárd eurós többlet keletkezett. Az export 74, az import 72 százalékát bonyolítottuk le ebben a viszonylatban.
Az Európai Unión kívüli államokkal folytatott kereskedelem terén a kivitel 18%-kal, míg a behozatal 10%-kal növekedett. Ennek következtében a külkereskedelmi egyenleg 364 millió euróval kedvezőbbé vált, végül 152 millió eurós többletet eredményezett.