A Széchy-könyv újraélesztette a régi sebeket, amelyek évtizedek óta feszítik a közvéleményt. Az uszoda falai között zajló szexuális zaklatássorozat története nemcsak a sportág, hanem a társadalom sötét oldalát is feltárja. Az esetek feltárása új fényt vet

"Társadalmi szinten romboló a Széchy-könyv, mert emléket állít egy olyan embernek, aki évtizedeken keresztül szexuálisan zaklatta tizenéves fiú tanítványait az uszodában és azon kívül" - állítja dr. Hevesi Krisztina sport-, egészségfejlesztő és szexuálpszichológiai szakpszichológus, egyetemi docens, miután tanulmányozta a hajdani úszópápa áldozatainak vallomásait. A feljegyzéseket Batházi Tamás korábbi olimpikon úszó birtokolja, akinek több barátja, közeli és távolabbi ismerőse a mai napig szenved a Széchy által okozott traumáktól - egyikükben konkrétan az öngyilkosság gondolata is megfogalmazódott az edzőről szóló könyv megjelenése miatt. Batházi célja, hogy a több tucat áldozat erkölcsi elégtételt kapjon azzal, hogy a 2004-ben elhunyt Széchy Tamás nevét ne népszerűsíthessék tovább a széles társadalomban, és a jövőben sokkal szigorúbban kezeljék az ehhez hasonló eseteket. Mint mondja, ez mindannyiunk társadalmi felelőssége. Exkluzív interjú.
Még május elején került sor a Széchy Tamás életét bemutató „Élet - Mű - Örökség” című, 267 oldalas könyv sajtóbemutatójára. A legendás úszóedző három egykori tanítványa – Sós Csaba, a jelenlegi szövetségi kapitány, Hargitay András, aki olimpiai bronzérmet nyert és szintén volt szövetségi kapitány, valamint a szakmai körökben elismert Tóth Ákos – jegyezte a művet. A könyv Széchy halála után 21 évvel látott napvilágot, és a szerzők szándéka, hogy méltó módon emlékezzenek meg a magyar úszósport egyik legnagyobb alakjáról, akinek tanítványai összesen 69 érmet gyűjtöttek be világversenyeken.
A könyv azonban - a várt osztatlan siker helyett - azonnal a megjelenése után felkavarta a kedélyeket, és heves vitákat generált.
Batházi Tamás, korábbi olimpikon úszó saját közösségi felületén posztolt a könyv bemutatója után, bejegyzésében pedig arról írt: elfogadhatatlannak tartja, hogy példát állítanak egy pedofil ragadozónak, aki embereket, emberi sorsokat tett tönkre. A poszt aztán komoly sajtóvisszhangot kapott.
A 2004-es athéni olimpián Magyarországot képviselő úszó, Batházi, súlyos vádakat fogalmazott meg Széchy Tamás edző ellen, aki állítása szerint számos fiatal fiú úszót zaklatott edzői pályafutása alatt, kielégítve ezzel szexuális vágyait. Az érintettek közül sokan máig lelki traumákkal küzdenek, és életük jelentős részét beárnyékolja az edző által elkövetett visszaélés. Batházi a nyilvánosság elé állva nem nevezett meg konkrét áldozatokat, de posztjában és a lapunkhoz eljuttatott írásos anyagokban olyan részleteket osztott meg, amelyek világosan utalnak a történtek súlyosságára. A narrációk, amelyeket szintén bemutatott, megerősítik az általa hangoztatott állítások hitelességét, és még a laikusok számára is egyértelművé teszik, hogy a sportágon kívül élő egykori úszók tapasztalatai is összhangban állnak a felvetett problémával.
A könyv megjelenését követően Széchy egykori tanítványai közül többen is felkerestek. Akadt közöttük sok ismerős, de volt, aki teljesen ismeretlenül írt nekem, és köszönetét fejezte ki azért, mert bátorságot mutattam, hogy nyíltan megosszam a gondolataimat az igazságról. Ezt az igazságot évtizedeken át cipeltek magukkal, sok esetben áldozatként. Fontos, hogy mindannyiunk társadalmi felelőssége megakadályozza, hogy példaképnek állítsunk be olyan embereket, akik nem érdemlik meg ezt a címet - kezdte Batházi. Hangsúlyozta, hogy az ő közreműködése a témában nem öncélú, és semmilyen összefüggésben nem áll a Magyar Úszószövetség májusi tisztújító közgyűlésével, ahogyan azt a sajtó korábban sugallta. Az ő motivációja csupán annyi, hogy az áldozatok végre, hosszú évtizedek után, erkölcsi elégtételt kaphassanak. Szerinte ez nem csupán egyéni, hanem társadalmi és morális kötelezettség is, és ebben az esetben ez az egyetlen ésszerű lépés a közvélemény részéről.
Batházi kiemelte, hogy azért osztja meg most bizonyítékait, és nem közvetlenül a könyvbemutatót követően, mert fontosnak tartotta, hogy ne zavarja meg a magyar úszók felkészülését és versenyzését a nemrég lezajlott nyíltvízi Európa-bajnokság során.
Természetesen felmerül a kérdés, ahogy azt már korábban is említettük: miért Batházi az egyedüli, aki nyilvánosan kiáll a történtek mellett és megosztja véleményét a témában? Ő maga elárulta, hogy volt egy barátja, aki a közösségi médiában megosztotta a saját tapasztalatait, de másnapra már törölte is a posztját. Emellett akadt olyan áldozat is, aki korábban ismeretlen volt számára, és kész lett volna a nevét is adni a saját történetéhez.
Aztán másnapra ő is meggondolta magát... Feleségével beszélt róla, és a párja teljesen meg volt döbbenve, hogy közösen eltöltött 35 év után először hallott az esetről, és még számon is kérte, hogy milyen bizalmi viszonyt feltételez ez közöttük. De más problémát is felvetett a több évtizedes titkok feldolgozása, például a saját munkahelyén, a civil életben miként fogadnak a kollégák egy ilyen dolgot, vagy éppen a gyerekeikhez mit jut ebből vissza. Ezeket mérlegre téve végül úgy döntött, hogy névvel ő sem vállalja a történteket. Ugyanakkor több áldozat határozottan kiállt amellett, hogy egy esetleges vizsgálat, kialakult jogi eljárás esetén, az anonimitásukat, személyi adataikat megőrizve vállalják a történeteiket.
A traumák feldolgozása és a nyilvánosság elé való tárása terén szakértői állásfoglalást osztott meg velünk dr. Hevesi Krisztina, aki sport- és egészségfejlesztéssel, valamint szexuálpszichológiával foglalkozó szakpszichológus és egyetemi docens.
Hevesi alaposan átnézte és elemezte az áldozatok vallomásait, amelyeket Batházi bocsátott a rendelkezésére. Az itt olvasottak alapján világossá vált számára, hogy a Széchy Tamás által elkövetett bűnök mélyen, elevenen hatnak az áldozatokra. Ebből kifolyólag rendkívül nehéz számukra, hogy ezt a nyilvánosság előtt nyíltan vállalják.
A szakirodalom "traumatikus emlékezetnek" nevezi azt a jelenséget, amikor a múlt bántalmazó eseményei úgy térnek vissza a jelenbe, mint egy megállított film, amely folyamatosan pörög. Társadalmi szempontból rendkívül káros, ha elfordítjuk a fejünket a bántalmazás valósága elől, és olyan személyeket állítunk példaként a közvélemény elé, akik pedofil szexuális ragadozókként ismertek. Ez a hozzáállás nemcsak hogy legitimálja a bűncselekményt, hanem felmenti az elkövetőt, és egyúttal megkérdőjelezi az áldozatok fájdalmát és traumáját is. A kiskorúakkal szembeni szexuális bántalmazás akkor következik be, amikor egy felnőtt a gyermeket saját szexuális vágyainak kielégítésére használja, vagy bármilyen módon szexuális viselkedésének részévé teszi. A felnőtt tekintélyszemélyek, különösen az élsportban edzőként, gyakran még nagyobb hatalomra tesznek szert, ahogy sportolóik sikerei növekednek, ami tovább bonyolítja a helyzetet.
Batházi is hangsúlyozta ezt a gondolatot, kiemelve, hogy Széchy egyre inkább "ragadozóvá" formálódott a sikerek és az olimpiai érmek érkezésével. Ahogy a győzelmek felhalmozódtak, úgy a versenyzői mentalitása is egyre inkább felerősödött.
"A bántalmazás első jeleitől kezdve a szakirodalom szerint jellemzően több mint két évtized telik el, mire az áldozatok képesek megnyílni ezzel kapcsolatban - magyarázta a szakértő. - Sokan soha nem osztják meg gyermekkoruk megpróbáltatásait. Vannak, akik még saját maguk előtt is titkolják, hogy abuzálták őket, esetleg olyan vakfoltjaik vannak, amely miatt nem emlékeznek a történésekre (ez a súlyos érzelmi fájdalom elviselhetetlensége miatt történik), vagy egyszerűen nem ismerik fel, hogy amit átéltek, az zaklatás volt. Gyakran a gyerekek olyan fiatalok, hogy nem értik meg, mi zajlik körülöttük, és sok esetben a megfelelő szókincs is hiányzik számukra ahhoz, hogy a bántalmazást kifejezésre juttassák."
Az áldozatoknak nagyon nehéz előlépni és beszélni a traumájukról heteroszexuális molesztálás esetében is, azonban ez még inkább igaz, ha az elkövető azonos nemű
Hevesi Krisztina szakvéleményében megjelenik az a gondolat, hogy...
Széchy Tamás tanítványai között öt olimpiai bajnok úszó is megtalálható, köztük Wladár Sándor, a jelenlegi MÚSZ elnöke. Azonban az olimpiai érmekkel rendelkező versenyzők mellett számos olyan növendéke is volt Széchynek, akik nem kerültek a reflektorfénybe. Ezek a sportolók bár nem rendelkeztek olyan kiemelkedő tehetséggel, hogy válogatott szintre jussanak, hazai szinten sem tudtak figyelemre méltó eredményeket felmutatni. Ennek ellenére sokuk élete során ugyanazokat a kihívásokat és nehézségeket élte meg, mint a sikeresebb társaik.
Ez rendkívül megdöbbentő, mert a szülők által Széchy Tamásra bízott gyermekekkel – az értékrendem szerint – a legnagyobb árulást követte el. Visszaélt a szülők bizalmával, és szexuális zaklatás áldozataivá tette őket. A könyv megjelenése a legfőbb probléma, hiszen ezzel évtizedes sebeket tépett fel több tucat fiatalban, sebeket, amelyeket soha nem lehet igazán begyógyítani. Megdöbbentő és elfogadhatatlan, hogy egy ilyen pedofil ragadozót még mindig dicsőítenek és elismernek az eredményei miatt, miközben rengeteg fiatal tanítványát zaklatta szexuálisan.
- folytatta Batházi, akinek több barátja is Széchy áldozatává vált - mindössze 10 és 13 éves kor között.
Jelenleg ezek a férfiak 40-50-es éveikben járnak, és felfoghatatlanul hosszú ideje cipelnek magukkal olyan terheket, amelyeket sosem felejtenek el. A legújabb könyv megjelenése azonban újra a mélybe rántotta őket, felidézve a régi traumákat. Egy barátom például úgy érezte, hogy az öngyilkosság gondolata is felmerült benne, amikor újra szembesült a múltjával. Akkoriban teljesen más világ volt, és a fiatalok talán nem is sejtették, hogy mit élnek át Széchy keze alatt. Amikor pedig közel kerültünk ahhoz, hogy a nyilvánosság elé kerüljenek a történetek, az akkori sportvezetés azonnal elhallgattatta az ügyeket. Széchy neve mögött ott álltak az eredmények, az olimpiai aranyérmek, amelyek mindennél többet értek abban az időben, ezzel legitimálva bűneit. Megdöbbentő, hogy 2025-ben, a mai világban, egy olyan könyv jelenhetett meg, amely a szakmai örökséget állítja a középpontba, miközben egy szexuális ragadozót magasztal, és figyelmen kívül hagyja, hogy edzői munkásságának része volt a gyermek- és fiatalkorú úszó fiúk szexuális molesztálása is.
Batházi kihangsúlyozta: az ő célja nem a 2004-ben meghalt Széchy Tamás nevének megszégyenítse, hanem az, hogy az elmondása alapján minden bizonnyal több tucat áldozata erkölcsi elégtételt kapjon, a magyar sportvezetés pedig sokkal keményebben lépjen fel a hasonló esetekben, a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda húsz évvel ezelőtti bővítése során a tőszomszédságába épített, Széchy Tamás nevét viselő uszodát pedig nevezzék át, és a jövőben ne is nevezhessenek el róla semmilyen létesítményt, illetve a tiszteletére ne nevezhessenek el egyetlen versenyt sem a magyar úszósportban.
Ezeket a gondolatokat erősíti az is, hogy sikereik miatt társadalmai megbecsülésben és egzisztenciális honoráriumban részesülnek, a közvéleményben pedig nemzeti hősként emlékeznek rájuk, nem pedig Széchy áldozataként. Viszont azok a fiatal úszók, akik nem lettek olimpiai bajnokok, de talán még magyar bajnokok sem, ők közben egyedül maradtak, és bármiféle anyagi, valamint erkölcsi támogatás, elismerés nélkül kénytelenek azóta is küzdeni a terhekkel - a történtek hiteles feltárásával rajtuk szeretne segíteni Batházi.
Beszélgetésünk folyamán a korábbi olimpikon úszó két írott jegyzetből készült hangfelvételt játszott le, amelyeket az áldozatoktól kapott az elmúlt hetekben.
Persze! Íme egy egyedi változat: "Az egyik például így hangzik:"
11 éves voltam, amikor az öreg, akit nevezzünk Széchynak, felhívott az irodájába, hogy jutalomként Arena fürdőnadrágot kapjak, mert ügyes voltam az edzésen – ezt mondta. Felmentünk. Hiába telt el több mint 40 év, a gyomrom még mindig görcsbe rándul, ha visszagondolok. Amikor beléptünk, azt kérte, hogy vetkőzzek le. Zavaromban nem tudtam mit tenni, így segített nekem levetkőzni, és közben a keze végigcsúszott rajtam, beleértve a nemi szervemet is, a feje kínosan közel került hozzám... Ezután többször is körbejárt, és azt kérte, hogy fogjam meg a bokámat, amikor mögém állt, mondván, meg kell állapítania a pontos méretemet. Aztán hosszú percekig, sokkban álltam, teljesen megdermedve. Nem tudom, mennyi idő telt el, de biztos vagyok benne, hogy percekig mögöttem állhatott, miközben furcsa hangokat hallottam a fülemben. A szüleimnek nem mertem elmondani, mit éltem át. Felnőttként is csak a legjobb barátomnak volt bátorságom beszélni erről. A lelkem egy része összetört, különösen amikor később, érettebb fejjel rájöttem, mi is történt valójában. Néhány hét múlva az öreg újra meg akart hívni az irodába, mondván, megérkezett az Arena fürdőnadrág a méretemben. De akkor már nem mentem fel, elszaladtam az edzésről, és kétségbeesetten kérleltem a szüleimet, hogy ne kelljen többet úszni járnom. Végül abbahagytam az úszást, és más sportágat kerestem magamnak.
A második szövegből készült hangfelvétel - amit számára ismeretlen áldozattól kapott az email fiókjára - az alábbiakat taglalja:
Több mint hat évtizede rendszeresen látogatom az uszodát a Sportnál. Egy alkalommal a tusolóban találkoztam Széchyval, aki érdeklődve kezdett velem beszélgetni. Megemlítette, hogy szerinte igazi úszó alkat vagyok... Kérte, hogy találkozzunk kint, és meghívott a lakásába, ahol az édesanyjával élt. Egy kicsi, valószínűleg cselédszobának berendezett helyiségbe vitt, ahol csak egy rekamié állt, szék viszont nem volt. Keresztbe ültem, a hátamat a falhoz támasztva, és ő is hasonló pozícióban foglalt helyet mellém. Közben a keze egyre közelebb került a combomhoz, végül meg is fogta. Világosan kifejtettem, hogy nem vonzódom a férfiakhoz. Ekkor azonnal elengedte a kezem, és néhány perc zavart beszélgetés után távoztam. Így hát világossá vált számomra, hogy a fiatal fiúkat preferálta.
A 2021-es évben, a MÚSZ Gyermekvédelmi Bizottságának egyik ülése során Batházi kérte, hogy hivatalos jegyzőkönyv készüljön arról, és hogy a téma eljusson az elnökség elé. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a közvélemény és a média kizárásával sürgősen át kellene nevezni a magyar felnőtt bajnokságot, amely jelenleg Széchy Tamás emlékversenyként ismert. Emellett javasolta, hogy a margitszigeti Nemzeti Sportuszoda egyes részeit is nevezzenek át, figyelembe véve, hogy Széchy Tamás emlékének nem szabadna helyet adni. A bizottság tagjai felvetették, hogy kik tudnák alátámasztani ezeket az állításokat, amire Batházi azt válaszolta, hogy az akkori elnökség több tagja sokkal megbízhatóbb forrás, hiszen versenyzőként első kézből tapasztalhatták, hogy Széchy Tamás milyen módon közeledett tanítványaihoz.
Évek alatt az egyetlen előrelépés az ügyben, amit sikerült elérni, hogy az országos úszóbajnokság teljes nevében már nem szerepel az, hogy "Széchy Tamás emlékére", holott 2018 és 2024 között az ő nevét viselte a verseny. Ennél több változás viszont nem történt, sőt, megjelent a róla szóló könyv, amiben egy árva szó sem esik Széchy sötét múltjáról
- taglalta Batházi, aki arról is beszélt, amennyiben az úszószövetség és az elnök úr tényleg komolyan vette volna a saját maga által indított programot, és Széchy Tamásnak a múltja tisztázásra került volna, valószínű elkerülhető lett volna Pass Ferenc tavalyi esete. (A bajai úszóedző - ráadásul MÚSZ-elnökségi tag létére - félreérthető, privát üzeneteket küldött egy 14 éves lány növendékének.) Az eset kapcsán fontos megjegyezni, hogy Wladár Sándor még tavaly, az olimpia előtt egy podcastben szó szerint azt nyilatkozta, hogy
Ha ezek az ügyek széles körben nyilvánosságra kerültek volna és véglegesen rendezve, valószínű, hogy azok az emberek, akik ilyen hajlamokkal rendelkeznek – látva a társadalom elutasítását –, nem merészkednének a gyermekek közelébe. Amennyiben csak egyetlen áldozatot is sikerül megóvnunk, akkor erkölcsi és morális felelősségünk, hogy ezeket a témákat a közvélemény előtt felhozzuk. Batházi hozzátette, hogy bár nem volt teljesen egyedül a Széchy-ügy kapcsán, amikor a nyilvánosság elé lépett.
Hasonló véleményt fogalmazott meg ugyanis Törös Károly nemzetközi úszószaktekintély, olimpiai érmes, világbajnoki és paralimpiai aranyérmes edző, aki az MÚSZ Gyermekvédelmi Testületének is sportszakmai szakértője. Közösségi oldalára feltöltött videójában azt mondta:
Megdöbbenve értesültem arról, hogy könyvet írtak Széchy Lászlóról, mert az igazat megvallva, az ő múltja nyílt titokként lebeg a köztudatban. Egy olyan személyről van szó, aki fiatal úszó fiúkra specializálta magát, és ezt elfogadni egyszerűen elfogadhatatlan. Abban az időszakban sokan felületesen tudtak róla, és sajnos sokan elnézték a tetteit, mert Széchy olimpiai aranyérmeket hozott az országnak. De én azt állítom, hogy ez erkölcsileg megengedhetetlen és elfogadhatatlan. Az emberi méltóságunk nem teszi lehetővé, hogy Széchynek emléket állítsunk vagy nevét továbbörökítsük. Ezt minden jóérzésű ember nevében kijelenthetem.
- osztotta meg gondolatait videóinterjújában Törös Károly.
2025-re Magyarországon a közvélemény és a politikai vezetés egyaránt határozottan elítéli a pedofilokat és az őket támogatókat. Orbán Viktor miniszterelnök egy korábbi pedofil botrány kapcsán kijelentette, hogy apaként és nagypapaként véleménye szerint a pedofilokkal és segítőikkel szemben drasztikus lépéseket kell tenni, akár a legsúlyosabb büntetések alkalmazásával is. Lázár János miniszter szavai szerint a pedofil cselekedetek esetén a halálbüntetés sem tűnik túlzónak. Noha talán nem ilyen szélsőséges megoldásokra kellene törekedni, a tavalyi, hasonló eset körüli országos felháborodás következtében Novák Katalin lemondott a köztársasági elnöki posztjáról, tükrözve a társadalmi érzékenységet és a politikai felelősséget a kérdésben.
Egy másik érdekes példa, hogy Wladár Sándor, a MÚSZ elnökeként nemzetközi sportdiplomataként nyilatkozott június 6-án a Nemzeti Sportban. Azt hangsúlyozta, hogy Széchy Tamásnak is akadtak vitatott ügyei, de ezekre nem érdemes fókuszálni. Szerinte a legfontosabb feladatunk az, hogy megőrizzük és továbbvigyük az úszósportban elért sikereit és örökségét.
Ez egyszerűen gyomorforgató, és az áldozatok teljes megalázása, a mai erkölcsi értékrenddel összeegyezhetetlen, mert mint korábban mondtam, Széchynél nem csak az olimpiai érmei, hanem a gyermek- fiatalkorú rábízott fiú versenyzők szexuális molesztálása, bántalmazása is az edzői munkásságának része. Azok a sportvezetők és sportdiplomaták pedig, akik így, az áldozatokkal nem törődve nyilatkoznak, el kell gondolkozni, hogy mind a társadalom, a sporttársadalom és a politikai vezetés támogathatja-e abban, hogy hazánkat képviseljék a nemzetközi és hazai sportdiplomáciai színtéren
"Öntsd bele a saját stílusodat!" - kérte Batházi.
A magyar úszás évtizedek óta súlyos botrányok árnyékában él, és bár Széchy Tamás nevét a nemzeti uszoda viseli, valamint könyvek és emlékek őrzik munkásságát, a valódi változások elmaradnak. Miközben az említett személyről sokat beszélnek, a problémák továbbra is jelen vannak. Széchy a jelenlegi vezetőség két tagját is zaklatta, ám ők csupán passzívan asszisztálnak a helyzethez. Wladár Sándor, aki elnökként rendelkezik információkkal Széchy viselkedéséről, 2017-ben egy készülő könyvhöz Simon Andrea oknyomozó újságírónak nyilatkozott, és hozzájárult a felvétel publikálásához. Ebből kifolyólag Wladár tudta, hogy Széchy természeténél fogva problémás. Az évek során fontos lett volna tisztázni ezt a helyzetet, hiszen Wladár korábban azt nyilatkozta, hogy elnöksége alatt megtiltaná Széchy edzősködését, tekintettel a módszereire és személyiségére. Ezen kívül Pass Ferenc ügyében is kifejtette, hogy Széchy viselkedési mintáit másolta, amikor egy 14 éves lányt szexuálisan zaklatott – mutatott rá Batházi.
Úgy folytatta:
"Amennyiben ezek a tisztázások megtörténtek volna, a tavalyi eset talán megelőzhető lett volna. Ezzel dr. Hevesi Krisztina szakpszichológussal azonos véleményen vagyunk. Továbbá az is felháborító az ügyben, hogy a Magyar Úszószövetség szűk vezetői köre (nem mindenki) reklámozza, széles körben terjeszti egy ilyen edzőnek a szakmai múltját, örökségét, életművét ezzel a könyvvel. Egy pedofil edző szakmai sikereinek a népszerűsítése a társadalom előtt széles körben, kihagyva azt a részét, amikor fiúgyermekeket szexuálisan zaklatott, legalább akkora bűn, mint maga az a bűncselekmény, amit a pedofil elkövet. Európában, Magyarországon, 2025-ben erkölcsileg elfogadhatatlan, hogy a fiatal versenyzőknek, edzőknek példaképnek állítsanak be egy ilyen embert. A társadalomnak kell eldöntenie, hogy ez elfogadható-e 2025-ben hazánkban "
Összegzésképpen kifejtette, hogy nincsenek saját érdekei vagy titkos szándékai, amikor újra a közönség elé lép. Csupán azokért a barátaiért és az ismeretlen áldozatokért kíván tenni, akik bántalmazáson mentek keresztül, és szeretne nekik erkölcsi elégtételt nyújtani. Ha akár csak egy ember is úgy érzi, hogy a történetek felszínre hozása révén kicsit enyhülnek a lelki traumái, akkor már megérte a fáradságot.
Több tucat jelenlegi és korábbi versenyző, illetve edző köszönte meg, hogy felszólaltam az ügyben. Sokuk a társadalmi megbélyegzés miatt, sokuk pedig féltve az úszósportban betöltött állásukat, egzisztenciájukat féltve nem mernek a nyilvánosság előtt beszélni a témában, de lelkileg mindannyian egy emberként állnak az ügy mellett. Ez társadalmi felelősségünk. Ha száz olimpia aranyérmet nyertek volna Széchy tanítványai, és egyetlen áldozata lett volna az Öregnek, ugyanezt mondanám, ugyanezért küzdenék.
Batházi kifejezte, hogy a jövőben szívesen bemutatja bizonyítékait, ha valaki megkérdőjelezi az interjú hitelességét. Ezen kívül kész nyilvános szembesítésre is bárkivel, aki az ügy kapcsán felemelne ellenérvet.
Cikkünk publikálásával párhuzamosan felvettük a kapcsolatot a Magyar Úszószövetséggel és a Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkárságával is. Szerettük volna megtudni, hogy mit gondolnak Batházi Tamás nyilatkozatáról, és érdeklődtünk arról is, terveznek-e belső vizsgálatot indítani az ügy kapcsán.
Ebben a cikkben a szexuális visszaélés bűncselekményével foglalkozunk, amely sajnos sokakat érintő súlyos probléma. Javasoljuk, hogy nézze meg a témával kapcsolatos további írásainkat is, hogy még mélyebb megértést nyerjen erről a fontos kérdésről!
Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20 számon, vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot a legközelebbi Áldozatsegítő Központtal, ahol személyesen kérhet támogatást. A központok elérhetőségeit a következő linken találja: http://vansegitseg.im.gov.hu.