Pionírok és korai követők: Az új utak felfedezői A pionírok azok az úttörők, akik bátran léptek előre a még ismeretlen területeken, felfedezve új lehetőségeket és megoldásokat. Ők voltak azok, akik nem féltek szembenézni a kihívásokkal, és akiknek a báto


Több mint száz oktatásfejlesztési szakember gyűlt össze az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, ahol újra megrendezték a Felsőoktatás Felsőfokon konferenciát.

Február 6-án, az első Oktatási Kiválóság Napján rendezték meg a harmadik Felsőoktatás Felsőfokon című módszertani konferenciát, amely lehetőséget teremtett az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak arra, hogy megosszák tapasztalataikat, bemutassák oktatásfejlesztési kezdeményezéseiket, és megvitassák a felsőoktatás aktuális kihívásait és innovációit. A konferencia szervezését idén is az ELME karközi módszertani csoport és az Oktatásfejlesztési és Tehetséggondozási Osztály kollégáiból összeálló szervezőbizottság koordinálta.

Az esemény ünnepélyes megnyitóját Zentai László, az oktatási és tanulmányi ügyekért felelős rektorhelyettes, valamint Cseszregi Tamás, az oktatási igazgató és a Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központ (DOKK) szakmai vezetője tartotta. Kiemelték az egyetem elkötelezettségét az oktatási újítások és a tudásmegosztás iránt, melyek kulcsszerepet játszanak a jövő oktatási rendszereinek fejlődésében.

A konferencia plenáris előadásai az oktatásmódszertani fejlesztések gyakorlati hatásaira és a technológiai innovációkra fókuszáltak. Dósa Kata (Budapesti Corvinus Egyetem) arra kereste a választ, hogy a hallgatók milyen mértékben értékelik az oktatók oktatásmódszertani fejlesztéseit, míg Fenyvesi Kristóf (Finnish Institute for Educational Research, University of Jyväskylä) a mikrotanúsítványok és mesterséges intelligencia által támogatott tanulási környezetek szerepét vizsgálta a felsőoktatás jövőjében.

A konferencia során a DOKK munkatársainak színes palettáját ismerhettük meg, akik mindannyian saját kutatási eredményeikkel járultak hozzá a tudományos diskurzushoz. Somody Bernadette, Tóth-Mózer Szilvia, Horváth László, Gráf-Szabó Veronika, Takács Dániel, Pálvölgyi Kata, Faix Dóra, Gaál Zoltán, Takács Lili, Kiss Valéria, Tóth Fruzsina Rozina és Vetési Erika előadásai során különböző izgalmas témákat tárták fel. Középpontban álltak az oktatás digitalizációja, a mesterséges intelligencia által nyújtott pedagógiai támogatás, a tanulási útvonalak innovatív fejlesztése, valamint a hallgatói készségfejlesztés új megközelítései. Az előadások nemcsak tudományos, hanem gyakorlati szempontból is értékes gondolatokat osztottak meg a résztvevőkkel.

A konferencia három izgalmas szekcióban zajlott, melyek különböző aspektusait jártak körbe.

a digitális oktatás, az oktatói munka fejlesztése és a hallgatói támogatás témáit járták körül

A tanulásmenedzsment-rendszerek által kínált lehetőségektől kezdve, amelyek a modern oktatás alapkövei, egészen az mesterséges intelligencia által támogatott kurzustervezés és oktatás innovatív megoldásaiig, a digitális tanulási platformok hatékonyságának növelésén, az oktatók készségeinek fejlesztésén keresztül, a nemzetközi együttműködések és szakmai fejlődések fontosságáig, mindezek célja a tanulási élmény folyamatos javítása.

Az online konferencia videós előadásait követően élénk szakmai diskurzusok bontakoztak ki, amelyek a tanácskozás MOOC platformján a jövőben is megtekinthetők lesznek. Azok, akik érdeklődnek a tartalom iránt, az ELTE Oktatási Igazgatóságához fordulhatnak e-mailben a hozzáférésért.

A konferencia kiváló alkalmat teremtett arra, hogy a különféle oktatásfejlesztési pályázatok és projektek eredményei széles körben bemutatásra kerüljenek, lehetővé téve ezzel, hogy az egyetemen folyó innovatív kezdeményezések elérjék a nagyközönséget is. Az ELTE Oktatási Igazgatóság a legjobb előadásokat külön díjazásban részesítette, ezzel is ösztönözve a kutatók és oktatók munkáját.

Related posts