Az Egyesült Államok külpolitikai prioritásai szempontjából nem indokolt, hogy Rogán Antal szerepeljen a szankciós listán.

Kedd este az amerikai külügyminiszter személyesen értesítette Szijjártó Pétert a fontos döntésről: Rogán Antal neve eltávolításra került az Egyesült Államok szankciós listájáról. Az amerikai külügyminisztérium szóvivője azzal indokolta ezt a lépést, hogy a korábbi helyzet ellentmondott az Egyesült Államok érdekeinek.
Marco Rubio kedd este tájékoztatta Szijjártó Pétert arról, hogy Rogán Antalt törölték a szankciós listáról, amelyet a Biden-adminisztráció állított össze korrupciós vádak alapján. Tammy Bruce, az amerikai külügyminisztérium szóvivője hozzátette, hogy a döntés hátterében az áll, hogy a miniszter figyelése a listán ellentétes lenne a külpolitikai érdekeikkel.
A kérdés, hogy Rogán Antal korábban korrupt volt-e, a legújabb vizsgálatok fényében továbbra is nyitott marad, hiszen a szóvivő nem hozta szóba az eredeti vádakat, így azokról nem osztott meg információt.
Marco Rubio és Szijjártó Péter a megbeszélés során nemcsak a listázott miniszter ügyével foglalkoztak, hanem a gazdasági együttműködés jövőbeli lehetőségeit is áttekintették, valamint a magyar-amerikai kapcsolatok megerősítéséről is tárgyaltak.
Január 7-én a telex.hu számolt be arról, hogy a magyar miniszterelnöki kabinetirodát irányító miniszter neve felkerült az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatal (OFAC) által vezetett szankciós listára. A miniszter a Global Magnitsky Act keretein belül került a listára, amely a világ bármely táján elkövetett emberi jogi jogsértésekért és korrupcióért felelős személyekre vonatkozik.
Rogán Antal a magyar kormányban Orbán Viktor miniszterelnök után az egyik legnagyobb befolyással bíró politikus. Portfóliója valószínűtlenül széles területet fed le: ő felel a kormány formális és informális kommunikációjáért és a polgári titkosszolgálatokért is.