Szomorú hírré vált, hogy elhunyt Turcsányi Erzsébet, a Jászai Mari-díjas bábművész, aki életével és művészetével maradandó nyomot hagyott a bábjátszás világában. Erzsébet munkássága nemcsak a színpadon, hanem a szívünkben is tovább él, hiszen kreativitása


Elhunyt Turcsányi Erzsébet, a Jászai Mari-díjas bábművész, aki 85 évet élt. 1962 óta volt tagja az Állami Bábszínháznak, ahol felejthetetlen karaktereket keltett életre, például Frici szerepét a Diótörőben és Puckot a Szentivánéji álomban. Munkásságát 1988-ban Jászai Mari-díjjal ismerték el.

Életének 86. évében távozott az élők sorából Turcsányi Erzsébet, a bábművészet kiemelkedő alakja. A Budapesti Bábszínház hivatalos közösségi oldalán osztotta meg a szomorú hírt az érintettekkel.

Ma egy rendkívüli művész búcsúztatására gyűltünk össze, akinek varázslatos hangja és szeretetreméltó személyisége örökre nyomot hagy emlékeinkben. Turcsányi Erzsébet nem csupán bábokat életre hívott, hanem a színpadon megélt teljes lényével mindenki szívébe belopta magát. Precíz, érzékeny és páratlan alakításai által a magyar bábjátszás meghatározó alakjává emelkedett, akinek öröksége tovább él a művészet világában.

Persze! Íme egy egyedibb változat: "Az üzenetben ez a kifejezés található: -" Ha van konkrét kontextus, amire szeretnéd alkalmazni, szívesen segítek abban is!

Turcsányi Erzsébet, a Felsőfokú Óvónőképző büszke végzettjeként kezdte pályafutását, majd 1964-ben a neves Állami Bábszínház Bábszínész stúdiójában csiszolta tovább tehetségét. Szilágyi Dezső, a színház legendás alakja, már 1962-ben felfedezte és leszerződtette a fiatal művészt, akinek kivételes tehetsége hamarosan nyilvánvalóvá vált. Az Állami Bábszínház falai között eltöltött időszaka alatt olyan felejthetetlen karaktereket keltett életre, mint a Róka a Fajankó kalandjaiból (1972), Puck a Szentivánéji álomból (1973), Frici Csajkovszkij Diótörőjében (1978), a gonosz nyugati boszorkány az Óz, a nagy varázslóból (1972) vagy Übü mama Alfred Jarry Übü királyából (1985). Színészi teljesítményét több alkalommal is méltányolták, elismerve ezzel művészi kiválóságát.

1992-től a Budapest Bábszínház művészeként folytatta tovább odaadó munkáját, ahol újabb jelentős szerepeket formált: ő volt többek között Anya-Banya A legkisebb boszorkányban (2000) és a Hétfejű tündér a Szegény Dzsoni és Árnikában (2005). Utolsó szerepét a Hamuban sült mese előadásában játszotta 2007-ben.

A Bábszínház szívfájdalommal és mély bánattal búcsúzik Turcsányi Erzsébettől, „színházunk kedves bábszínészétől, aki ma az égi társulat tagjává vált. Emlékét örökké szeretettel és tisztelettel fogjuk megőrizni szívünkben.”

Related posts