Elhunyt a világ legidősebb ismert holokauszttúlélője.
Megrázó részletek derültek ki Gene Hackman és felesége tragikus haláláról: a színész lánya is megszólalt
113 éves korában távozott az élők sorából Rose Girone, aki a legidősebb ismert holokauszttúlélőként a német és japán elnyomás borzalmait is megélte. Élete során nyolc évtizedet töltött el a második világháború végét követően. A szomorú hírt lánya, Reha Bennicasa tette közzé, amelyet a CNN is beszámolt.
Lánya, aki maga is holokauszttúlélő, elmondta, hogy anyja hétfőn halt meg a New York állambeli Bellmore-ban, egy idősek otthonában.
Rose Girone, születési nevén Rosa Raubvogel, 1912-ben látta meg a napvilágot egy zsidó család gyermekeként, az akkori Oroszországhoz tartozó Délkelet-Lengyelországban. Gyermekéveit azonban már a németországi Hamburgban töltötte, ahol a város kulturális pezsgése és sokszínűsége formálta fiatal éveit. 1937-ben feleségül ment Julius Mannheimhoz, egy német zsidóhoz, aki szintén a nehéz idők elől menekülő család tagja volt. Tragikus módon, amikor Rosa kilenc hónapos terhes volt, férjét a közép-németországi Buchenwald koncentrációs táborába deportálták, amely a náci rezsim egyik legismertebb és legrettentőbb intézménye volt. 1938-ban, a sötét idők árnyékában, megszületett lányuk, Reha, aki új reménysugarat hozott az életükbe.
Girone ezt követően Kínában kezdett el ruhákat kötni, hogy eladhassa őket, ezt a mesterséget pedig aztán egész életében folytatta. A háború után Girone és családja az Egyesült Államokba költözött, és Jack Girone-hoz ment hozzá feleségül.
A nácik Németországból származó áldozatainak kártérítéseket kezelő, New York-i székhelyű Claims Conference szerint még mintegy 245 ezer holokauszttúlélő él még a világon, akik közül körülbelül 14 ezren New Yorkban.