Elhunyt a 2,2 milliárdos korrupciós botrány egyik vádlottja.

A közelmúltban elhunyt Kovács P. Zoltán, aki korábban közigazgatási államtitkári posztot töltött be, és negyedrendű vádlottként szerepelt több bűncselekmény között, köztük egy 2,2 milliárd forintos hűtlen kezelés ügyében. Az elhalt politikai figura az egyik vezetője volt annak az ügyvédi irodának, amelyet a hatóságok gyanúsítottak azzal, hogy egy panamai offshore cég svájci bankszámlájára irányította az agrárpénzek egy részét.
Székesfehérváron zajlik az Agrárminisztérium egykori helyettes államtitkárának, Nagy Jánosnak a pere, akit több más bűncselekmény mellett 2,2 milliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolnak. A vádirat szerint az összeget Nagy közreműködésével fizették ki a minisztérium egyik háttércégéből két ügyvédi irodának.
Az ügy negyedrendű vádlottja, Kovács P. Zoltán, aki az érintett ügyvédi iroda vezetőjeként tevékenykedett, a közelmúltban elhunyt – erősítette meg a 24.hu számára a Székesfehérvári Törvényszék.
Kovács P. Zoltán az első Orbán-kormány idején közigazgatási államtitkárként dolgozott a földművelési tárcánál. A törvényszék sajtóosztályának tájékoztatójából kiderül, hogy a negyedrendű vádlottal szemben így megszüntetik a büntetőeljárást, amint hivatalos tájékoztatást is kapnak a haláláról.
A vádirat szerint a szerződések mögött valójában a megszűnő agrárcégben ragadt pénzek kicsatornázásának kísérlete állt, amelyhez jól megkonstruált látszattevékenységet alkalmaztak. Az ügyvédi irodák tevékenysége valójában nem volt érdemi, hiszen a teljesítésként benyújtott dokumentumok semmiféle használati értékkel nem bírtak; a minisztériumban nemcsak hogy nem iktatták őket, de még csak beléjük sem néztek. A nyomozati anyagok alapján, amelyeket a Direkt36 tett közzé, a Kovács P. Zoltán Ügyvédi Iroda által készített 23 oldalas összefoglaló "nagy betűmérettel, feltűnően tág sorközökkel" készült, és mindössze 5-6 oldalnyi eredeti szöveget tartalmazott. Mivel csupán ez a néhány oldal tekinthető az iroda érdemi munkájának, Kovácsék oldalanként 200-300 milliós díjazással dolgoztak.
A 24.hu szerint az ügyvédi iroda számláján az utalásból ottmaradt összeget zárolták, egy esetleges elmarasztaló ítélet esetén így ezt a pénzt a haláleset ellenére vagyonelkobzással sújthatják.