A Budapesten meggyilkolt japán nő tragikus sorsa mögött felmerült a gyanú, hogy volt férje játszhatott szerepet a történtekben.


A japán nő ügyvédje arról számolt be, hogy még a férfi szülei sem keresik fel őt a gyilkossággal kapcsolatos vádak fényében. Az ügyvéd megemlítette azt is, hogy az árván maradt gyermekek jövője most már biztosra vehető: az anyai nagyszülők vállalják a felügyeletüket.

Korábban már hírt adtunk arról, hogy egy 43 éves ír férfi börtönben marad, aki a gyanú szerint szándékosan megölte japán állampolgárságú volt feleségét Budapest szívében. Spronz Júlia, az elhunyt ügyvédje a Blikknek nyilatkozott, és elárulta, hogy a gyermekek jelenleg nevelőszülőknél élnek. Az anyai és apai nagyszülők pedig már döntést hoztak arról, hogy melyiküknél folytatják életüket a kicsik.

Az ügyvéd kérésére titokban marad az, hogy a gyerekek hol fognak élni, Japánban vagy Írországban, azonban még jelenleg is Magyarországon vannak, ugyanúgy mint ahogy édesanyjuk holtteste, a hivatali ügyintézés hosszúságából adódóan. Szülei csak a szakértői vizsgálatokat követően kaphatják meg lányuk holttestét, akit elhamvasztanak, majd szülőhazájába, Japánba viszik.

A lapnak az ügyvéd elmondta, hogy a gyanúsított azzal a tudattal ül a börtönben, hogy a hozzá legközelebb állók is megszakítottak vele minden kapcsolatot, ugyanis tudomása szerint senki, még szülei sem látogatják meg a férfit.

A szakértői vélemények alapján a nő halálát fulladás okozta, ám a gyilkosa nem két kézzel fojtotta meg, hanem valamilyen módon elzárta a légutait. Elképzelhető, hogy dulakodtak, majd egy párnát szorított a nő arcára, így végzett vele - tette hozzá a lap.

Egy héttel később az Országos Rendőr-főkapitányság nyilvánosan bocsánatot kért, és elrendelte a kommunikációs gyakorlat átfogó felülvizsgálatát. Kiderült, hogy olyan bizonyítékokat találtak, melyek alapján megalapozott emberölés gyanúja merült fel: egy kamerafelvételen látható, ahogy a volt férj álruhában, símaszkban lép be az épületbe, majd egy óra elteltével távozik. A Patent Egyesület beszámolt arról, hogy a nő éveken át szenvedett bántalmazástól, és 2023-ban segítséget kért tőlük, hogy visszatérhessen hazájába gyermekeivel, de az apa ezt megakadályozta. Az Index által megszerzett levélrészlet szerint a férfi halálosan megfenyegette a nőt.

Február 3-án a terrorelhárítás munkatársai őrizetbe vették az áldozat volt férjét. Ezt követően a Budai Központi Kerületi Bíróság február 6-án elrendelte a letartóztatását, amely egy hónapra, március 6-ig szól. A férfi ellen előre kitervelten elkövetett emberölés gyanúja merült fel, ami a jogszabályok szerint tíztől húsz évig, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztéssel is sújtható.

A NANE Egyesület bántalmazott nők és gyermekek számára nyújt támogatást, melynek keretében ingyenesen hívható segélyvonal áll rendelkezésre a 06-80-505-101-es telefonszámon. A vonal hétfőtől péntekig érhető el a következő időpontokban: hétfő, kedd, csütörtök és péntek 18:00-22:00, valamint kedden 8:00-12:00 és szerdán 12:00-14:00 között. Amennyiben külföldről szeretne segítséget kérni, a 06-1-267-4900 számon léphet kapcsolatba velük. További részletek az egyesület által nyújtott segélyszolgáltatásokról a nane.hu weboldalon találhatók.

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon.

Related posts