Lánczi András a Digitális Polgári Körökről kifejti, hogy a jobboldal számára elengedhetetlen egy intellektuális alap, amelyre építkezhet. A gondolatmenete szerint a modern politikai diskurzusban elengedhetetlen, hogy legyenek olyan platformok, amelyek seg


Lánczi András Széchenyi-díjas filozófus interjújában hangsúlyozta, hogy ez a lehetőség mindannyiunk számára nyitva áll, lehetőséget adva arra, hogy a gondolkodásunk, akaratunk és szenvedélyünk legjavát felhasználva támogassuk politikai eszközökkel a kormány eredményeit, valamint mindazt, amiért büszkén vállaljuk hazafiságunkat. A Politikai Filozófia Európai Központ vezetőjeként kifejtette, hogy számára miért fontos a Digitális Polgári Körök (DPK) elindulása, és mi ösztönözte arra, hogy csatlakozzon az Orbán Viktor miniszterelnök által alapított első Digitális Polgári Körhöz.

A politikatudós felidézte: hosszú évek óta hallani jobboldali intellektuális körökből, hogy hiányoznak azok a közösségi terek, amelyek régen a Fideszt jellemezték. Elmondása szerint amikor megtudta, hogy a polgári köröket digitális formában újra fogják éleszteni és meggyőződött arról, hogy ezek személyes formában is tudnak majd formálódni, szívesen fogadta a meghívást a csatlakozásra.

Lánczi András a közelmúltban említést tett Orbán Viktor miniszterelnöknek a vasárnapi Harcosok Klubjában tett hozzászólására, amely így fogalmaz: "A Harcosok Klubja és a Digitális Polgári Körök (DPK) olyanok, mint a dárda hegye és a nyele. Képzeld el, milyen nehéz feladat lenne a dárda hegyét nyél nélkül célba juttatni. Ugyanakkor, ha csak a nyél maradna, a dárda értelmetlen botként funkcionálna."

Lánczi András így értelmezte a kormányfő kijelentéseit: kifejtette, hogy a dárda nyele annál hosszabb és vastagabb legyen, minél inkább növelni szeretnénk a célba találás valószínűségét. Ezzel a megközelítéssel a dárda hegye is nagyobb eséllyel éri el a kitűzött célt.

A politikatudós véleménye szerint az egyediség kulcsa abban rejlik, hogy a politikai jelenségeket nem csupán elméleti síkon közelítjük meg, hanem figyelembe vesszük a társadalmi, kulturális és gazdasági kontextust is. Az elemzések során érdemes személyes tapasztalatokat és helyi szempontokat is beemelni, ezzel gazdagítva a diskurzust. Az interdiszciplináris megközelítés segíthet abban, hogy a politikai események mélyebb megértése mellett új perspektívákat is nyújtsunk az aktuális problémákra.

- Ha ez nem valósul meg, akkor valóban csak a felszínes vádaskodás marad, és a magyar politika egy olyan mélypontra süllyed, ahol már csupán az érzelmek és benyomások irányítanak. Egy nemzet nem alapozhatja jövőjét a legalkalmatlanabb és legkevésbé felkészült egyének érzelmi kitöréseire - hívta fel a figyelmet.

Related posts