Újabb amerikai katonai támogatási csomag érkezik Ukrajnának, ez már a héten a második alkalom, hogy ilyen segítséget nyújtanak.

Antony Blinken külügyminiszter bejelentette, hogy az újabb amerikai katonai szállítmányokban nem csupán drónok és gyors reagálású tüzérségi rakétarendszerek (HIMARS) találhatók, hanem páncélozott járművek, valamint nukleáris, vegyi és radiológiai védőfelszerelések is. A miniszter hangsúlyozta, hogy az ukrán hadsereg számára ezek a felszerelések létfontosságúak a harcok során.
Joe Biden e heti bejelentése egy majdnem kétszer ekkora, 988 millió dollárt érő katonai segélycsomagról szólt. Mindez az elnökváltás előtt pár héttel egyértelművé teszi a sietséget, amellyel a leköszönő Biden-adminisztráció igyekszik minden tőle telhetőt megtenni azelőtt, hogy Donald Trump beváltaná választási ígéretét, és leállítaná Ukrajna katonai támogatását. A megválasztott elnök ígérete egészen pontosan az ukrajnai háború azonnali lezárásáról szólt. Azt mondta, ezzel végez azelőtt, hogy beiktatnák.
A párizsi Notre-Dame újranyitása előtt feszültséggel teli várakozás övezte az eseményt, amelyre Trump és Zelenszkij is meghívást kapott. A francia köztársasági elnök szervezte meg ezt a találkozót, de a hírek szerint nem született érdemi megállapodás. A nemzetközi diplomácia aggodalommal figyeli, hogy Donald Trump különalkut köthet az orosz elnökkel Ukrajna jövőjéről, és kérdéses, hogy pontosan milyen tervekkel áll elő. Az biztos, hogy alelnöke, JD Vance, az orosz által elfoglalt ukrán területek átadásáról nyilatkozott, ami tovább fokozza a feszültséget a helyzetben.
Egy érdekes fordulattal állt elő az ukrán elnök a múlt hónapban, amikor is Volodimir Zelenszkij egy interjúban kifejtette, hogy Ukrajna NATO-hoz való csatlakozása érdekében kész lenne várakozni, amíg sikerülne tárgyalások útján rendezni az orosz megszállás alatt álló ukrán területek jövőjét.