Ilyen az autentikus AgroVIRTUS: lenyűgöző, milyen versenyszellem hajtotta a bronzérmes csapatot!

"Mi egy olyan generáció vagyunk, amelynek tagjai élvezik a versengést, és örömmel mérik össze erejüket. Bennünket hajt a vadászösztön, és mindig készen állunk a kihívásokra."
Ezt Tóth Bence, az AgroVIRTUS digitális agrár-menedzsment verseny harmadik helyezett, Hay Crew nevű csapatának vezetője mondta az Agroinformnak - a megszokott csapatkapitány titulus ellen tiltakozott, mondván, azért jelentős nőuralom volt a kis közösségben, mely a Budapesti Corvinus Egyetemről érkezett. S valóban: Bence mellett három hölgy, Berencsi Laura, Hoffmann Annamária és Rácz Rebeka szállt ringbe a fődíjért. Vagyis inkább a versenyszellem hajtotta őket, amikor jelentkeztek, mert akkor még nem gondolták, hogy idáig eljutnak... De erről meséljen inkább Bence.
Tóth Bence, Berencsi Laura, Hoffmann Annamária és Rácz Rebeka részt vettek a díjátadó eseményen - forrás: Agroinform.
- A Corvinuson tanulunk, gazdálkodás és menedzsment alapszakon, agrobusiness specializáción - bocsátotta előre Bence. - Itt "jött velünk szembe" az AgroVIRTUS és rögtön megtetszett mindannyiunknak, nagyon hamar eldöntöttük, hogy nevezünk, hiszen nincs veszítenivalónk. Mi vagyunk az a korosztály, amelyik nem fél a versenytől, a megmérettetésektől, sőt, élvezzük azokat. Ezt a szemléletet oktatják egyébként a Corvinuson, aminek nagyon örülünk, mert látjuk, hogy az életben nem lehet csak a túlélésre játszani, az érvényesülés feltétele az agilitás és a proaktivitás. Ennek is köszönhető, hogy a verseny TOP 5 csapata közül három corvinusos volt... Az öthetes online fordulón simán átverekedtük magunkat és bejutottunk az AgroVIRTUS Akadémiára, ahol azért már az elején érzékeltük, hogy na, most fordult komolyra a dolog.
Az utánpótlás kulcsfontosságú a jövőnk szempontjából. Fontos, hogy a fiatal generációk megfelelő támogatást és lehetőségeket kapjanak, hogy fejlődjenek és kibontakoztathassák tehetségüket. Az ő tudásuk és friss szemléletük nélkülözhetetlen a folyamatos fejlődéshez és innovációhoz. Tehát érdemes időt és energiát fektetni az utánpótlás nevelésébe, hiszen ők jelentik a jövő alapjait.
Az agrárszektor számára létfontosságú kérdés az utánpótlás biztosítása, illetve a kompetenciák és a gyakorlati tudás fejlesztése. Ez hívta életre az AgroVIRTUS-t, az AgroVIR Kft. által létrehozott és az Agri Talent Nonprofit Kft. szervezésében megvalósuló teljes egyetemi évet felölelő, komplex, egymásra épülő, rendhagyó módon összeállított tehetséggondozási programot, melynek egy eleme csak a verseny, az AgroVIRTUS Akadémia. Ennek döntőjére november végén került sor Győrben, a Széchenyi István Egyetemen. Itt a döntőbe jutott csapatok részletesen bemutathatták saját, kidolgozott projektjüket. A prezentáció előkészítésében és véglegesítésében szakemberek, mentorok segítették az egyetemistákat.
Az idei évben a célgazdaság szerepét a Bold Agro Kft. töltötte be. A hallgatók az AgroVIR farmmenedzsment szoftver segítségével valós adatokra alapozva oldották meg az agrárszakmai kihívásokat, valamint stratégiát dolgoztak ki a gazdaság mindennapi működéséből adódó problémák kezelésére. Az Akadémia keretein belül a döntős csapatoknak a Bold Agro számára kellett egy átfogó fejlesztési és beruházási tervet készíteniük, amely hozzájárulhat a gazdaság fejlődéséhez.
Néha eljön az idő, amikor el kell szakadnunk bizonyos dolgoktól.
- A verseny legnagyobb kihívása az volt, amikor többféle megoldás állt előttünk, mindegyik vonzó volt, és nekem kellett kiválasztanom azt az egyet, ami a legjobban szolgálja a céljainkat, míg a többit el kellett engednem - mesélte Bence. - Nem könnyű túllépni a saját határainkon, de véleményem szerint nagyon hasznos, ha valaki képes erre, és hajlandó mindent egy lapra tenni. Emellett a motiváció szerepe is kiemelkedő volt számunkra. Öt napot töltöttünk Győrben, ami rendkívül intenzív élmény volt; ez alatt talán összesen 10 órát tudtunk aludni. Nagy szükség volt arra, hogy támogassuk és inspiráljuk egymást, hiszen hamar elérkezett az a pillanat, amikor az energiáink kezdtek kimerülni.
Tóth Bence kiemelte, hogy rendkívüli élményt jelentett számukra agrármérnök hallgatókkal való találkozás. Tapasztalataik alapján ezek a fiatalok lenyűgöző tudással bírnak, és rendkívül elkötelezettek, valamint felkészültek a kihívásokra. Ugyanakkor, a Corvinus Egyetem hallgatóival szemben hátrányos helyzetből indultak a pénzügyi és menedzsment területeken. Ennek ellenére, az agrárszakmai és üzemeltetési kérdésekben sokkal ügyesebbek voltak. Nem meglepő tehát, hogy a győztes csapatban Corvinus- és MATE-hallgatók is szerepeltek, akik a legjobban tudták kihasználni az erőforrásaikat a verseny során.
A Hay Crew tagjai számára a bronzérem valóságos kincsként ragyog, hiszen nem is sejtették, hogy ilyen szép eredményt fognak elérni. A dobogós helyezés mellé egy 500 ezer forintos jutalom is társul, amelynek felhasználásáról még nem született végleges döntés. Bence azonban optimista, és biztos benne, hogy demokratikus módon fogják eldönteni, mire költsék ezt az összeget.
Indexkép: AgroVIRTUS