Illegális fakitermelés gyanújával indítottak nyomozást a Matolcsy-kör egyik, strómanokkal kapcsolatosan megkérdőjelezhető hátterű személy birtokán.

Miközben a jegybank körüli botrányban hatalmas összegek tűntek el, a Matolcsy-kör egyik prominens tagjának ingatlanán nyomozás indult. Az ok: a terület természetvédelmi besorolású, és a gyanú szerint illegális alapanyagok felhasználásával építettek rönkházat - számolt be róla a Telex, amely a rendőrségi nyomozás részleteihez jutott hozzá.
Lapunk volt az első, amely hírt adott arról, hogy a csalapusztai neoreneszánsz stílusú Kégl-kastély és a környező területek Stofa Györgyhöz, a Matolcsy család egyik közeli emberéhez kerültek. Az ingatlan 1992 óta a Faltec Kft. birtokában volt, azonban tavaly új tulajdonosra lelt, amikor a SRES Zrt., Stofa egyik vállalata, átvette. A SRES Zrt. korábban jelentős szerepet játszott a jegybanki alapítványok ingatlanjainak kiszervezésében, míg Stofa György a Matolcsy-körhöz tartozó tevékenységei révén került a figyelem középpontjába; többek között ő irányította a PADME alapítvány vagyonkezelését, az Optimát.
A Kégl család birtokában lévő kastély egészen az államosításig őrizte régi fényét, ám a rendszerváltás után, amikor privatizálták, az épület fokozatosan romlásnak indult. A tulajdonosváltás felfedése után nyilvánvalóvá vált, hogy a kastély felújítása nem került napirendre. Ezzel párhuzamosan, mindössze néhány perc sétára, az egykori angolpark területén elkezdődött egy rönkház építése. Ez a terület viszont Natura 2000-es védelem alatt áll, így, ahogy arról korábban beszámoltunk, egy, a terület eredetileg más célból történő bejárása után a hatóságok feljelentést tettek.
Erre kérdezett rá a Telex a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányságnál, amely azt a választ adta: "a megjelölt helyen történt jogosulatlan fakitermelés miatt tettek feljelentést a rendőrségen, melynek kapcsán a Székesfehérvári Rendőrkapitányság lopás vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettessel szemben".
A büntetőeljárás jelenleg is zajlik, ezért részletesebb információkat nem tudtak közölni. Úgy tűnik, hogy a vizsgálat nem csupán a Natura 2000-es területen végzett építkezés miatt indult, hanem a rönkház építéséhez felhasznált anyagokkal kapcsolatosan is.
A lap megfogalmazása szerint izgalmas fordulatot hozna, ha a százmilliárdos jegybanki botrány egyik kulcsszereplőjét végül illegális fakitermelés vádjával bíróság elé állítanák.
Megkeresték az érintett Stofa Györgyöt és az Optima Befektetési Zrt.-t a kérdéseikkel, ám a cikk publikálásáig nem érkezett válasz tőlük.