Halála után 90 évvel végre elismerik Alfred Dreyfus, az antiszemita koncepciós per áldozatának igazságát, és méltó helyére kerül.

Franciaország végre igazságot szolgáltat Alfred Dreyfusnek, akit több mint egy évszázaddal ezelőtt koholt vádak alapján ítéltek el hazaárulásért egy olyan ügyben, amely megrázta az országot, és felfedte a növekvő antiszemitizmust.
Hétfőn a francia politikusok nagy lépést tettek az igazságtalanság orvoslása felé: egyhangúlag támogatták azt a szimbolikus törekvést, hogy Alfred Dreyfust, a francia hadsereg zsidó származású századosát dandártábornokká léptessék elő.
Ez a lépés Dreyfus számára egy újabb lehetőséget jelent arra, hogy közelebb kerüljön ahhoz a kitüntetéshez, amelyet korábban megvontak tőle - nyilatkozta Gabriel Attal, a törvényjavaslatot benyújtó egykori miniszterelnök. Egy másik javaslat szerint Dreyfust a Pantheonban, a legnagyobb francia hősök tiszteletére fenntartott párizsi mauzóleumban helyezhetik végső nyugalomra. A törvényjavaslatot most a szenátus elé terjesztik megvitatásra.
A Dreyfus-ügy egy súlyos igazságtalanság és politikai botrány volt a 19. század végének Franciaországában. 1894-ben Alfred Dreyfust koholt vádak alapján elítélték hazaárulásért, mert állítólag németeknek adott át katonai titkokat. Az ítéletet gyenge bizonyítékokra és antiszemita előítéletekre alapozták, majd éveken át tartó vita és nyomozás után kiderült, hogy valójában egy Ferdinand Walsin Esterhazy nevű tiszt volt a tettes. Az ügy megosztotta az egész francia társadalmat, és kulcsszerepe volt a sajtó, az értelmiség és a közvélemény politikai befolyásának megerősödésében. Végül 1906-ban Dreyfust rehabilitálták, de az ügy máig a jogállamiság és az előítéletesség szimbóluma.