Globális Ipsos felmérés: a rákgyógyszer felfedezésére vonatkozó kilátásainkat kedvezőbbnek ítéljük, mint az ukrajnai és a közel-keleti béke megteremtésének esélyeit.

Egy nemzetközi kutatás során, amely 33 különböző országot ölelt fel, a válaszadók körülbelül 75%-a optimistán nyilatkozott arról, hogy 2025-ben kedvezőbb évre számítanak a tavalyihoz képest. Ezzel szemben a magyar lakosság körében csupán a résztvevők kicsivel több mint fele hajlandó tenni személyes lépéseket annak érdekében, hogy ez a pozitív jövőkép valóra váljon.
Az Ipsos által 33 országban végzett közvélemény-kutatás tanulságai szerint az új évben a remények fokozatosan növekednek, ám a valós optimizmus a világ és a saját országunk jövőjét illetően még mindig kérdéses. A 2024-es évben sikerült visszatérni a pandémia előtti szinthez, de a válaszadók 65 százaléka továbbra is úgy érzi, hogy az országuk számára nehéz esztendőt zárt le, míg a családjuk személyes helyzetét félük kritikusnak tartja.
A gazdasággal kapcsolatban különösen borúlátóak a magyarok, még a régiónk többi országában élőkhöz képest is. Romániában és Lengyelországban - a globális trendnek megfelelően - nagyjából az emberek fele tekint pozitívan a jövőbe, a magyaroknak azonban csak a 35 százaléka. Árnyalja a képet, hogy a régiónkban a megkérdezettek nagyjából 80 százaléka szerint az új évben az árak gyorsabban emelkednek majd, mint a bérek, többet fogunk adózni, magasabb lesz az infláció és a munkanélküliség.