Ha a fodrász nem sikerült eltalálnia a hajadat, ne ess kétségbe! Íme néhány kreatív lépés, amellyel helyrehozhatod a helyzetet:

Természetesen, itt van egy egyedibb megfogalmazás: Lehetőségünk van panaszt tenni a fodrász munkájával kapcsolatban? Milyen jogokkal és kötelezettségekkel rendelkezik egy fodrász?
Egy rosszul sikerült frizura nemcsak a hangulatunkat befolyásolhatja, hanem akár komolyabb problémákhoz is vezethet. Elrontott hajvágás esetén felmerülhet a kérdés, mit tehetünk, ha nem azt kaptuk, amit szerettünk volna. A Fanny magazin tanácsai.
A fodrász vagy körmös szolgáltatása vállalkozási szerződésnek minősül. Ha nem szakszerűen végezte a munkát, felelősséggel tartozik érte, tehát teljesen jogosan kérhetünk kártérítést vagy jogorvoslatot.
Első lépésként mindig fontos, hogy azonnal, szóban jelezzük a problémát a fodrásznak vagy a körmösnek. Érdemes ezt minél előbb írásban is rögzíteni, hogy nyoma maradjon a panaszunknak. A szolgáltatónak lehetősége nyílik arra, hogy azonnal orvosolja a hibát, de ha ez nem kivitelezhető, akkor egy későbbi időpontban is pótolhatja a munkát. Ezen kívül felajánlhatja, hogy a javítást ingyenesen vagy kedvezményesen végzi el, így biztosítva a vásárlói elégedettséget.
Fontos, hogy az esetről alapos és részletes dokumentációt készítsünk, mivel ez később kulcsfontosságú lehet, ha jogi lépésekre vagy fogyasztóvédelmi panasz benyújtására kerül sor. Jegyezzük fel a kezelés pontos időpontját, az alkalmazott anyagokat, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy készültek-e fényképek a kezelés előtt és után. Ezen információk segíthetnek abban, hogy világos és megalapozott képet nyújtsunk a helyzetről.
Ha a hiba komoly következményekkel jár, mint például tartós sérülés, hajhullás vagy fertőzés, akkor jogosulttá válhatunk anyagi kártérítés igénylésére. Ezt a Polgári Törvénykönyv rendelkezései alapján tehetjük meg, azonban ebben az esetben elengedhetetlen, hogy ügyvéd segítségét vegyük igénybe.
Ha a szolgáltató nem hajlandó foglalkozni a problémával, lehetőségünk van panaszt benyújtani a helyi járási hivatalhoz. Ők alaposan megvizsgálják az ügyet.
Ha egészségügyi problémával szembesülünk, például egy bőrgyógyász által diagnosztizált gombás fertőzés esetén, fontos, hogy orvosi dokumentációt szerezzünk be, ami igazolja a károsodást. Ezt az iratot érdemes bemutatni a szakértőnek; ha ő nem nyújt segítséget, akkor jogi lépések esetén az ügyvédnek is átadhatjuk.