A pipacs különleges gyógyhatásai: mire segíthet a virág csodája?


Az árokparton és a mezőkön bátran bontogató egyszerű virág, a pipacs, sokak számára csupán egy színes dísz lehet. Kevesen gondolnák, hogy ez a ragyogó, élénkpiros növény valójában gyógyító erővel bír. Az ókori gyógyítók már felfedezték a pipacs jótékony hatásait, ám most itt az ideje, hogy mi is újra felfedezzük ezt a varázslatos virágot, és másként tekintsünk rá. Tartsunk velünk a pipacsok csodálatos világába, ahol a természet titkai várnak ránk!

A pipacsvirág szirmai flavonoidokat, antocianinokat, nyákanyagokat és egy kevés alkaloidokat is tartalmaznak, így kíméletes, de hatékony gyógyír lehet a szervezetünkre. A népi gyógyászat már régóta alkalmazza alvászavarok kezelésére. Enyhe nyugtatóként viselkedik - kiváló segítség lehet stresszes időszakban alvásproblémák esetén vagy a túlterhelt idegrendszer megnyugtatására - írja a Fanny magazin.

A mezei pipacs köhögéscsillapító gyógyhatásának köszönhetően gyorsan enyhíti a torokirritációt, jó választás szénanáthás vagy megfázásos időszakban. A benne található nyákanyagok nyugtatják a légutakat.

A pipacs különleges gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tulajdonságai révén remek választás lehet, ha enyhe fejfájással, ízületi problémákkal vagy izomlázakkal küzdünk. Az ebben a növényben található értékes hatóanyagok nemcsak a menstruációs kellemetlenségeket csökkenthetik, hanem a görcsös izomfeszüléseket is enyhítik.

Élénkpiros szirmainak színezőanyaga valóságos antioxidáns bomba, így támogatja a sejtek védelmét és lassítja az öregedési folyamatokat kívül-belül egyaránt.

A pipacs legértékesebb részei a szirmai, ezért érdemes őket gyűjteni a kirándulásaink alkalmával. Fontos, hogy olyan területekről szedjük ezeket, ahol nincsenek vegyszerek, és a forgalom is minimális, hogy a gyűjtött virágok tiszták és egészségesek legyenek.

Hozzávalók: 1-2 teáskanál szárított pipacsszirom, valamint 2,5 dl forró víz.

Elkészítés: A szirmokat forrázzuk le, majd fedjük le és hagyjuk állni 10 percig. Szűrés után langyosan fogyasszuk, napi 1-2 csészével.

Hozzávalók: 1 bögre szárított pipacsszirom, 3 bögre víz, 2 bögre nádcukor.

Elkészítés: A szirmokat főzzük lassú tűzön 20 percig, majd szűrjük le. A leszűrt levet forraljuk újra a cukorral, míg szirupos nem lesz.

Fogyasszunk el 1-2 teáskanálnyit lefekvés előtt, hogy támogassuk a mélyebb és pihentetőbb alvást.

Hozzávalók: 1/2 bögre friss pipacsszirom, 1 bögre édes akác- vagy virágméz.

Elkészítés: tegyünk egy kis üveg aljába szirmokat, majd öntsünk rá egy kevés mézet. Erre jöhet újabb réteg virág, utána megint méz, egészen addig, míg tele lesz az üveg. Hagyjuk állni pár napig, és amikor szükségünk van rá, kanalazzunk belőle.

Related posts