A diplomás fiatalok valóban a legkevésbé értelmesek? A felmérések szerint 46%uk valóban támogatja Ukrajna EU-hoz való csatlakozását. - PestiSrácok


A diplomások a leghülyébbek? 46 százalékuk tényleg támogatja Ukrajna EU-s csatlakozását? Bálint Botond 2025-04-18

A közvéleménykutatások értelmezése mindig sok kérdést felvet, de ha nagyon világos kérdést tesznek fel az embereknek, akkor végül is nem kell sokat agyalni rajta. Az pedig egy nagyon világos kérdés, hogy a válaszoló támogatja vagy nem támogatja Ukrajna belépését az Európai Unióba.

Ez természetesen egy rendkívül összetett kérdés, amelyet most egy faék egyszerűségére redukálunk, de a döntéshez világos és kézzelfogható tények állnak rendelkezésünkre, amelyeket a józan ész is helyesen értelmezhet. Az aktuális Európai Unió, minden ellentmondásával együtt, olyan országok közössége, amelyek kultúrája és gazdasági helyzete összehasonlítható, még ha Románia és Bulgária esetében a csatlakozásuk óta felmerültek is komoly kétségek ezzel kapcsolatban.

Ukrajna helyzete rendkívül összetett, hiszen már több mint három éve háborúval küzd. Az ország kultúrája és társadalma jelentős orosz hatásokkal bír, gazdasági mutatói pedig már a konfliktus előtt is a bolgár és román szint alatt helyezkedtek el. A háború következményeként sok település fizikailag is súlyosan megsérült, számos helyszín gyakorlatilag a földdel vált egyenlővé az orosz bombázások következtében. Ezek a megállapítások nem csupán vélemények, hanem szilárd tények, és kétséget kizáróan állítható, hogy Ukrajna nem rendelkezik olyan politikai elit képviseletével, amely képes lenne a demokrácia hatékony működtetésére. Jogrendszere inkább a cári Oroszország struktúráihoz hasonlítható, mintsem a modern európai normákhoz.

Ukrajna háborús helyzete éppen most éri el a kritikus pontját, és a konfliktus végkimenetele bármilyen irányba terelheti az eseményeket. Az ukrán hadsereg kötelékéből több százezer, a harcok során megviselt, poszttraumás stresszben szenvedő férfi fog kiszabadulni. Ezek az emberek, akiknek a családja hol lehet már és mi történt a háború előtti életükkel, kérdéses. A korábbi otthonaik és munkahelyeik emlékével terhelten, egy új valóságba lépnek be. Ha szabadon beléphetnek az Európai Unió területére, akár a családjuk keresése érdekében, akkor újabb, fegyverhez nyúlt, agresszív viselkedésmódra hajlamos emberek érkeznek az EU-ba, akik a már itt lévő afgán és szír veteránok nyomdokain haladhatnak. Az ilyen helyzetek komoly kihívások elé állíthatják a közösségeket, amelyeknek foglalkozniuk kell a kialakuló társadalmi feszültségekkel és a biztonság kérdéseivel.

Ahhoz, hogy Ukrajna a jelenlegi Bulgária és Románia szintjét elérje, évi 50-100 milliárd dolláros forráshiányra számíthat a következő 10-15 évben. Ez a számítás optimistának tekinthető, mivel megköveteli, hogy a helyben élő emberek komoly áldozatokat hozzanak az újjáépítés érdekében, és hogy a fiatal, zömében elmenekült ukránok visszatérjenek hazájukba. A helyzet súlyosságát tovább fokozza, hogy a nyugati életszínvonal eléréséhez a jelenlegi körülmények között egyfajta kőkorszaki megpróbáltatásokon kell átkelniük.

Ne féltsük, ennek az országnak az elitje rablólovagokból áll, akik elsődlegesen a gyors meggazdagodásra használják az ország erőforrásait. Az így keletkező vagyonok javarészt külföldre vándorolnak, nem Ukrajnában történik a befektetés. Próbálja meg mindenki hangosan kimondani, röhögés nélkül, hogy a jelenlegi ukrán elit az EU-s támogatásokat és a külföldi segélyeket a nép jólétére fordítja. Aki ezt meg tudja tenni, az az a diplomás, aki tényleg támogatja Ukrajna EU-s csatlakozását.

Az ukrán mezőgazdaság, amely szinte teljesen külföldi irányítás alatt áll, jelentős hatással van a hazai viszonyainkra. Ezen kívül számos biológiai, egészségügyi, szociológiai és gazdasági következmény is szorosan összefonódik ezzel a helyzettel. Gondoljunk csak arra, hogy az Európai Unió hogyan tervezi megoldani az ebből adódó költségeket, és kiket fog kijelölni arra, hogy elviseljék a mérhetetlen hátrányokat, amelyek a kapzsiság, a gátlástalanság és a sajátos érdekek mentén kialakult helyzetből fakadnak.

A diplomások 46 százaléka miért követ el olyan ostobaságokat, hogy saját országára próbálja ráerőltetni a nézeteit? A válasz sajnos a magyar felsőoktatás mélyén és az ott zajló ideológiai agymosásban keresendő. Ezeket az embereket, különösen a társadalomtudományi és művészeti karok hallgatóit, de sajnos az összes többi területen tanulót is, a tanulmányi időszakuk során a szélsőséges liberális, progresszív ideológia elfogadására nevelik. Ebben a keretrendszerben minden a jó és a rossz harcaként van bemutatva, függetlenül attól, hogy az ebből származó döntések milyen következményekkel járnak, és hogy a választásaink alapját képező primitív jó-rossz dichotómia mennyire torzítja a valóságot.

Azok a "diplomások", akiknek a nagy része még súlyosbító körülményként még "értelmiséginek" is képzeli magát, teljesen bele van habarodna abba az őrületbe, hogy a liberális fősodor által kijelölt ügyekben jót kell "cselekednie", ami eleinte persze csak egy szavazat vagy egy tünci de leginkább borítókép csere. A távolabbi következmények azonban ennek a több százezres csoportnak egyszerűen meghaladják a szellemi horizontját.

A Nézőpont kutatásának eredményei alapján két figyelemre méltó következtetés vonható le: a magyar lakosság 67%-a ellenségesen viszonyul Ukrajna EU-s csatlakozásához, ami a fent említett aggasztó tényezők következménye. Ezen kívül megdöbbentő, hogy a diplomások 46%-a nem képes elvégezni azt az alapvető értelmi munkát, amelyre a diplomájuk elvileg feljogosítaná őket.

Ukrajna csatlakozása nem csupán egy átlagos 20 (igen) - 80 (nem) arányú kérdés a magyar közvéleményben. Egy egészséges társadalomban egy ilyen óriási és potenciálisan romboló döntés támogatottsága legfeljebb 10 százalékra korlátozódna, amely a széljegyzetbe illő álmodozókat, a hídverőket, a futóbolondokat és egyéb valóságuktól elrugaszkodott egyéneket foglalná magába.

Természetesen! Íme egy egyedi változat: MTI/EPA/Keystone/Alessandro Della Valle fotója.

Természetesen! Íme egy egyedi Facebook hozzászólás: "🌟 Csodás napot mindenkinek! 🌼 Ma egy kis inspirációval szeretnélek titeket megajándékozni: mindig keressük a szépet a hétköznapokban, mert a legapróbb pillanatok is képesek meglepni minket! ❤️ Ti mivel töltitek a napotokat? Osztjátok meg velem! 😊 #PozitívVibes #KisBoldogságok" Hogyan tetszik? Szükséged van még valami másra?

Kapcsolódó témák: Tisza-part, Ukrajna, Ukrajna EU-integrációja, vezetői kérdések.

Related posts