A nézők mosolya a legfőbb cél - a diószegi Hahota színjátszó csoport a színpadon! | ma7.sk


Mátyusföld igazi kincsesbányának számít az amatőr színjátszás terén, hiszen bővelkedik tehetséges előadókban és inspiráló produkciókban.

A Galántai járásban számos színjátszó csoport tevékenykedik, mindegyik sajátos varázsával és egyedi stílusával bűvöli el a közönséget. Ezek a társulatok külön-külön hozzák el a színház világát, gazdagítva ezzel a helyi kulturális palettát.

A Vezekényi Görbe Tükör Színjátszócsoport különlegessége az improvizációs szerzői színház, amelynek keretében a tagok saját maguk alkotják meg a darabokat, figyelembe véve a karakterek sajátosságait, majd ezeket élettel telien viszik színpadra. A közeli Diószegen, amely egy élénk kisváros, már évtizedek óta működik a Hahota csoport, akik a dinamikus és precíz színjátszás mesterei, emellett kifogástalan énektudásukkal is lenyűgözik a közönséget.

Az idei, jubiláló 25. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál már portálunkon is megjelent, és jól tudjuk, hogy a fesztivál fődíja idén a Mátyusföldre vándorolt. Mindez a Hahota színjátszó csoport A kaktusz virága című előadásának köszönhető. Ebből az alkalomból felkerestük a Szepsiből hazatérő diószegi színjátszókat, hogy megosszanak velünk élményeiket és a színjátszás iránti szenvedélyüket.

A diószegiek ugyanazt tudják mondani, mint a sok tagot mozgató amatőr színjátszócsoportok nagy többsége: nehéz a mai rohanó világban megnyerni az embereket ennek a kedvtelésnek, hiszen már maguk a próbák is hosszasak, a fellépések, fesztiválokra való felkészülések pedig igencsak igénybe veszik az ember idejét.

Nem is lehetne igazi elköteleződés és színpad iránti szenvedély nélkül művelni az amatőr színjátszást.

A Hahota színjátszó csapata jelenleg kilenc tehetséges színészből és öt ügyes hangosítóból áll, akik együtt hozzák létre a varázslatos előadásokat.

Srejner Attila, a csoport elnöke, lelkesedéssel és elkötelezettséggel osztja meg a közösség történeteit. Az ő szemszögéből a csoport nem csupán egy összejövetel, hanem egy igazi család, ahol minden tag hozzájárul a közös célokhoz. Attila hitvallása, hogy a sokszínűség erősség, és minden egyes ember egyedi hozzájárulása gazdagítja a közösséget. A csoport dinamikáját a kölcsönös támogatás és az inspiráló ötletek cseréje jellemzi, ami lehetővé teszi, hogy mindenki kibontakoztathassa a tehetségét. Az ő vezetésével a csoport folyamatosan új kihívások elé néz, és mindig nyitott az innovációra.

A Hahota színház jelenleg kétfelvonásos vígjátékokkal varázsolja el a közönséget, hiszen a csapatban tehetséges zenészek és énekesek tevékenykednek. Fő küldetésük, hogy mosolyt csaljanak az emberek arcára, és eddig mindig sikeresen teljesítették ezt a feladatot.

A Kaktusz virága című mű fődíjas bemutatkozása sajnos nem zajlott zökkenőmentesen, hiszen a folyamat hosszadalmasra nyúlt. A Covid-járvány következtében az olvasópróbákat kénytelenek voltak felfüggeszteni, ami tovább nehezítette a helyzetet. Ráadásul, ahogy a produkció előrehaladt, az Antónia szerepére kiválasztott színésznő váratlanul visszalépett, így új szereplőt kellett találniuk, ami újabb kihívások elé állította a csapatot.

"Valljuk be ez pedig nem olyan egyszerű, egyre kevesebb fiatalt érdekel a színház világa. Aztán Hervay Mária Erzsébet elválltata a szerepet, és mint ez Szepsiben is kiderült, nagyon jól alakítja Antóniát. Itt megemlíteném még azt is, hogy jelenleg Antónia szerepét kettes szereposztásban játsszuk, Varga Larával felváltva. A próbák elindultak és közben az egyik szereplőnk anyai örömök elé nézett, így újra pihentettük a próbafolyamatokat egy ideig.

A megkezdett projektet mindenképpen továbbviszik, és a közeljövőben terveik között szerepel, hogy A kaktusz virága című előadással bejárják a felvidéki falvakat.

Remélnek abban, hogy a lehető legtöbb helyszínen varázslatot tudnak csempészni az amatőr színház iránt érdeklődő közönség szívébe.

Related posts