Az ifjúsági garanciaprogram keretében 200 milliárd forint áll a rendelkezésünkre, hogy támogassuk a fiatalokat, és új lehetőségeket teremtsünk számukra.

Dr. Czomba Sándor beszámolója alapján a projekt korábbi szakasza sikeresen elindult, és ennek eredményeként több mint 10 ezer, 30 év alatti fiatal kapott munkalehetőséget Magyarországon. A program másik része, amely a 30 év feletti munkavállalókat célozza meg, szintén figyelemre méltó eredményeket hozott, hiszen 11 ezer felnőttnek nyújtottak segítséget az álláskeresésben. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy szerencsére van elegendő potenciális munkaerő és számos olyan álláshely, ahová sikerült a program keretében jelentkezőket elhelyezni. A legnagyobb arányban az építőipar, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás és a kereskedelem területén találtak munkát. Érdekesség, hogy a program keretében résztvevők több mint 90 százaléka mikro- és kisvállalkozásoknál helyezkedett el.
Az államtitkár kifejtette, a kormány számára nagyon fontos, hogy minél több ember dolgozzon és a megkeresett jövedelemből éljen meg, ezért is kap kiemelt figyelmet a héten aláírt, három évre szóló bérmegállapodás is.
A fórumon elhangzott információk szerint a kormány az Európai Szociális Alap kiegészítő finanszírozásával elindította az Ifjúsági Garancia Plusz nevű stratégiai programot. Ennek keretében 100 milliárd forint európai uniós támogatás áll rendelkezésre a 15-29 éves korosztály számára, akik munkanélküliek, inaktívak, nem dolgoznak és nem tanulnak. A program célja, hogy segítsen ezeknek a fiataloknak munkalehetőségekhez, munkatapasztalathoz és piacképes tudáshoz jutni. Emellett a 30 év feletti résztvevők támogatására is jelentős forrást, több mint 78 milliárd forintot terveznek felhasználni.